Стотици възрастни хора, деца, семейства и хора с увреждания са получили подкрепа през първите месеци на 2026 година благодарение на социалните и здравните услуги, които община Нова Загора развива и надгражда. Именно хората, които стоят зад тази ежедневна грижа, бяха отличени от кмета Галя Захариева по време на традиционната церемония за социални работници и специалисти в сферата на здравеопазването.
Актуално
Новини
Кметът на Община Нова Загора Галя Захариева посрещна талантливите момичета от мажоретен състав „Bellissima“. Заедно със своя ръководител Деница Кирчева, те представиха спечелените през годината купи, медали и грамоти от участия в национални и международни фестивали и конкурси.
В празнична атмосфера ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ в село Коньово бе открит STEM център – модерно образователно пространство, което ще предоставя на учениците възможности за обучение чрез иновативни технологии, практически занимания и творчески подходи.
Нова Загора има повод за гордост с успехите на своите талантливи деца! На 31 май в град Хасково се проведе престижният международен турнир по художествена гимнастика „Кралица на Аида“. В надпреварата, събрала силна конкуренция от отбори от цялата страна, новозагорските грации направиха своя изключителен дебют.
На 2 юни и тази година Община Нова Загора отново отвори врати за младите хора в рамките на традиционния Ден на ученическото самоуправление – инициатива на Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, насочена към изграждане на активна гражданска позиция и лидерски умения сред учениците.
Кметът на Община Нова Загора Галя Захариева поздрави лично момичетата от волейболния отбор (V–VII клас) на СУ „Христо Ботев“ и момчетата от отбора по бадминтон (XI–XII клас) на ПГТТ „Атанас Димитров“ за забележителното им представяне в Ученическите игри 2025/2026 г.






